2 Haziran 2017 Cuma

Sıkı DostlarBu konuya nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum aslında. Hani bazı arkadaşlarınız vardır, iyi kötü zamanda yanında olmak değil dediğim zaten iyisini kötüsünü çoğu arkadaş görür ; ha ne tepki verir bazısı koşarak uzaklaşır, bazısı takıyormuş gibi yapar, bazısı da gerçekten yanınızdadır ama her arkadaşınız iyinizi kötünüzü görür. 
Sanırım olay su ince çizgide bitiyor " iyi kötü herşeyi pattadanak suratınıza söyleyen kişi ".
 İşte bu dostluk tanımına geçiyor artık. Herkes gibi benimde baglarimi koparmadiklarim var ve hayatımda ailemden sonra en değerli tanımıma girer bu kişiler. Lisede ne halt edersek edelim her zaman mirket sürüsü gibi dip dibe dolandığım kişiler aradan geçen 8 9 yıl sonra bile hala yanimdalar. Çok şükür diyorum böyle kişilere sahip olduğum icin çünkü bu zamanda gerçekten değerli böyle dostluklar. 
Size söyle anlatayım ; 1 ay hiç o whatsapp grubuna yazılmasa bile saçma bir Onedio testini birimizin oraya atmasıyla pit pit dökülmemiz bir olur. Ve ya saçma bir elbise alınacaktır 'abi bu nasıl olmuş ya' yazarsın, halbuki 1 aydır bir şey yazılmamış oraya kimse de garipsemez cevap verir normal muhabbete geri dönersin. Öylesine bir dostluk bu..
Halbuki çok da alakasız karakterlerdeyiz hepimizi birden tanıyan bunu çok net fark ediyor aslında :D hatta 'siz ne alaka ya?' diyen bile oldu :D birimiz ufak tefek el islerine yatkın bu 'diy' diye adlandırılan ev eşyaları vs vs onlara düşkün ve kamu yönetimi okumuş bu insan 😂 diğeri cafe bebesi olarak adlandırılan her turlu nargile ismini bilen ortamların kralı onsuz olmazı bir elektrik elektronik mühendisi 😂😂 kendim hakkımda yorum yapamicam tabi ben geciyorum 😂 bir diğeri ise arada bir ortaya çıkan olayların orada sürekli patlak verdiği bir fizyoterapist 😂 
Allah'ını seversen ne alaka yani ? O kadar alakasız şeylerden o kadar güzel muhabbetler kurabiliriz ki anlatamam.

Bana bunu yazdıran şey şu : Ben uzakta okuduğum iÇin ve malum yaz okullarına kaldığımdan izmire gittiğim zaman sınırlı oluyor . Böyle durumlarda toplanmak için beni bekliyorlar aslında her hafta bulusadabilirlerdi. 


Bu sabah söyle bir muhabbet geçti " Nisa gel de iftar yapalım artık " .


Bu yıllardır değişmedi ve değişmeyen bazı seyler güzeldir.. 


NOT : Buradaki karakterler lise dostlarım içindi , bugünün anlam ve önemi onlar..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder